Rausvos išskyros – kas jas sukelia?

Rausvos išskyros – kas jas sukelia?

Ar pastebėjote rausvas išskyras apatiniuose ar valydamiesi? Čia mes apžvelgiame, kas tai yra raudonos išskyros ir kas jas sukelia, remiantis ekspertų patarimais.

Svarbiausi informacija apie raudonas išskyras:

  • Rausvos išskyros dažniausiai atsiranda, kai šviežias kraujas sumaišomas su įprastomis makšties išskyromis.
  • Yra daugybė rausvų išskyrų priežasčių, įskaitant žaizdas ant vulvos, pjūvius ar įtrūkimus makštyje ar gimdos kaklelyje ir auglius gimdoje.
  • Taip pat galite patirti rausvas išskyras menstruacijų pradžioje ar pabaigoje, naudojant hormoninę kontracepciją, po sekso ar po gimdymo.
  • Rausvos išskyros dažniausiai nėra pavojingos, bet jei kyla abejonių, geriausia pasitarti su gydytoju.

Kas yra rausvos išskyros?

Pirmiausia svarbu paminėti, kad makšties išskyros yra labai normalios. Jos daugiausia sudarytos iš vandens ir apima bet kokį ne menstruacinį skystį ar gleives, kurias gamina liaukos makštyje ir gimdos kaklelyje per ciklą. Jos atlieka svarbų vaidmenį palaikant makšties švarumą, drėgmę ir apsaugą nuo infekcijų.

Tikėtina, kad žinote, kas jums yra įprasta, ir jei skaitote tai, tikriausiai klausiate, kodėl turite rausvas išskyras. Dažniausiai tai atsitinka, kai šviežias kraujas sumaišomas su išskyromis. Šviežias kraujas būna šviesesnis, nes tamsėja ilgiau būdamas ore ir oksiduodamasis. Tai paaiškina, kodėl menstruacijų pabaigoje galite pastebėti rudas išskyras.

Iš kur atsiranda kraujas?

Kraujas gali būti iš įvairių šaltinių, įskaitant vulvą, makštį, gimdos kaklelį ar gimdą. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl gali atsirasti rausvos išskyros:

Kiek laiko tai paprastai trunka?

Tai priklauso nuo priežasties. Pavyzdžiui, galite patirti lengvą kraujavimą menstruacijų pradžioje arba rausvas išskyras po gimdymo, kurios gali trukti iki 12 dienų. Dažniausiai rausvos išskyros yra trumpalaikės ir gali būti paaiškinamos neseniai vykusiomis veiklomis ar veiksniais.

Ar skausmas yra normalus?

Taip, skausmas ir rausvos išskyros yra labai normalūs per menstruacijas. Jei išskyros yra menstruacijų pradžioje ar per jas, rausvos išskyros gali būti susijusios su skausmu. Daugiau nei pusė moterų patiria skausmą vieną ar dvi dienas apie menstruacijas.

Kas yra „normalios“ išskyros?

„Normalios“ išskyros gali būti skaidrios, šiek tiek geltonos ar baltos arba bet kokios jų kombinacijos. Per menstruacijas išskyros sumaišomos su krauju ir gali būti ryškiai raudonos, rūdžių spalvos, tamsiai raudonos ar rausvos.

Kas gali sukelti rausvas išskyras?

Nors dažniausiai kraujas sukelia rausvas išskyras, tai ne visada yra dėl menstruacijų. Rausvos išskyros gali būti dėl įvairių priežasčių:

  • Vulva: Jei turite žaizdų ar opų ant vulvos, tai gali sukelti kraujavimą, kuris sumaišytas su makšties išskyromis atrodo rausvas. Tai gali nutikti po skutimosi ar vaško procedūrų, intensyvių pratimų metu dėl trinties ar odos dirginimo.
  • Makštis ir gimdos kaklelis: Maži pjūviai ar įtrūkimai makštyje po sekso nėra neįprasti. Makšties audinys yra gana jautrus, ir įterpiant daiktus gali kilti dirginimas ar trauma. Tai gali sukelti rausvas išskyras. Maži augliai makštyje ar gimdos kaklelyje gali sukelti lengvą rausvą kraujavimą. Kai kurios lytiškai plintančios infekcijos, tokios kaip gonorėja ir chlamidija, gali sukelti dirginimą ir rausvas išskyras. Vaginalinės būklės, kaip bakterinė vaginozė ir mielių infekcijos, taip pat gali sukelti makšties ar gimdos kaklelio uždegimą ir rausvas išskyras.
  • Gimda: Kraujavimas ne menstruacijų metu gali būti nekenksmingų gimdos auglių požymis. Šie augliai dažniausiai yra nepiktybiniai.

Galiausiai, vidurių užkietėjimas ar hemorojus, kurie yra kraujuojančios kraujagyslės išangės angos srityje, gali sukelti rausvas išskyras valant. Tai yra visiškai normalu jaudintis, jei pastebite rausvas išskyras iš makšties ar išangės. Jei kyla abejonių, kreipkitės į sveikatos priežiūros specialistą.

Rausvos išskyros gali atsirasti bet kuriuo ciklo metu

Bet jei pastebite jas prieš ar po menstruacijų, gali būti lengvas paaiškinimas. Kaip jau minėta, yra didelė tikimybė, kad tai tiesiog šiek tiek kraujo, sumaišyto su įprastomis išskyromis.

Ovuliacijos metu, kai kiaušidės išleidžia kiaušinį, jūsų estrogeno lygis pakyla. Tai sukelia gimdos gleivinės storėjimą ruošiantis nėštumui. Po ovuliacijos, jei nesate nėščia, jūsų estrogeno lygis vėl sumažėja. Tai gali sukelti lengvą kraujavimą (tepimą), kuris sumaišytas su išskyromis atrodo rausvas.

Neseniai pakeitėte kontracepcijos metodą?

Jei naudojate hormoninę kontracepciją, tokią kaip oraliniai kontraceptikai (pvz., piliulė) arba ilgalaikės veikimo kontracepcijos priemones (pvz., gimdos spiralė ar implantai), galite patirti lengvą kraujavimą ne menstruacijų metu.

Infekcijos: Yra keletas infekcijų, kurios gali sukelti makšties kraujavimą, įskaitant kai kurias lytiniu keliu plintančias infekcijas, kaip chlamidija, gonorėja ir herpesas. Šios infekcijos gali sukelti gimdos kaklelio uždegimą (cervicitą), makšties uždegimą (vaginitą), kurį dažniausiai sukelia bakterinė vaginozė, mielių infekcijos ir trichomonozė, bei dubens uždegiminę ligą – gimdos, gimdos vamzdelių ir kiaušidžių infekciją.

Neseniai turėjote lytinių santykių? Sausumas ar trintis per seksą gali sukelti makšties pažeidimus ir kraujavimą po to. Jei esate perimenopauzės ar menopauzės laikotarpiu ir pastebite rausvas išskyras po sekso, gali būti, kad turite makšties atrofiją, būklę, kai makšties gleivinė tampa sausesnė ir plonesnė dėl estrogeno trūkumo. Yra įvairių gydymo būdų makšties atrofijai, nuo hormoninių variantų iki lubrikantų ir drėkiklių.

Galite būti nėščia: Jei bandote pastoti arba galbūt esate nėščia, kai kurios moterys patiria lengvą skausmą ir rausvas išskyras, kuris laikomas implantacijos kraujavimu. Tai įvyksta, kai apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtina gimdos gleivinėje, dėl to kai kurioms moterims gali pasireikšti lengvas kraujavimas ir rausvas išskyras, nes mažas kiekis kraujo išsiskiria iš gimdos per implantacijos procesą.

Neseniai gimdėte? Rausvos išskyros gali būti normali gimdymo atsistatymo proceso dalis. Po gimdymo galite patirti laikotarpį, vadinamą lochija, kuri susideda iš kraujo, gleivių ir gimdos audinių. Pirmiausia išskyros būna sunkios ir ryškiai raudonos, o po savaitės tampa lengvesnės, vandeninės ir rausvos arba rudos spalvos, ir gali trukti nuo keturių iki dvylikos dienų. Lochijos paskutinėje stadijoje išskyros tampa kreminės, gelsvai baltos spalvos ir gali trukti nuo 12 dienų iki šešių savaičių. Jei kyla abejonių dėl išskyrų po gimdymo, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Kada reikėtų susirūpinti dėl rausvų išskyrų?

Nors rausvos išskyros dažniausiai nėra pavojingos, svarbu žinoti, kada jos gali rodyti rimtesnę problemą. Jei pastebite kraujavimą tarp menstruacijų, ypač su kitais simptomais, kaip skausmas šlapinantis ar per seksą, nemalonus kvapas ar pilvo skausmai, geriausia pasitarti su gydytoju.

Cervicitas ir vaginitas: Uždegimai, tokie kaip gimdos kaklelio ar makšties uždegimai, gali sukelti rausvas išskyras. Gimdos kaklelio uždegimas dažnai pasireiškia po lytinių santykių, o makšties uždegimas gali atsirasti dėl bakterinės vaginozės ar mielių infekcijų.

Dubens uždegiminė liga: Infekcija, paveikianti gimdą, gimdos vamzdelius ir kiaušides, gali sukelti rausvas išskyras.

Vaginos atrofija: Sausumas ar trintis per seksą gali sukelti makšties pažeidimus ir kraujavimą po to. Jei esate perimenopauzės ar menopauzės laikotarpiu ir pastebite rausvas išskyras po sekso, gali būti, kad turite makšties atrofiją, būklę, kai makšties gleivinė tampa sausesnė ir plonesnė dėl estrogeno trūkumo. Yra įvairių gydymo būdų makšties atrofijai, nuo hormoninių variantų iki lubrikantų ir drėkiklių.

Kada reikėtų kreiptis į gydytoją? Gera žinia yra ta, kad daugeliu atvejų rausvų išskyrų priežastis yra lengvai paaiškinama ir gydoma. Jei rausvas išskyras pastebite tik prieš arba po menstruacijų, dažniausiai tai nėra rimta problema. Tačiau jei jos atsiranda tarp menstruacijų ir ypač jei taip pat jaučiate simptomus, kaip skausmą šlapinantis ar per seksą, nemalonų kvapą ar pilvo skausmus, geriausia kreiptis į gydytoją, kad būtų galima atmesti galimas sveikatos problemas. Jei išskyros tęsiasi, arba jei pasireiškia kiti simptomai, tokie kaip skausmas, deginimas, niežulys ar manote, kad esate nėščia, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistu.

Ar stresas gali sukelti rausvas išskyras? Taip, stresas gali sukelti kraujavimą tarp menstruacijų. Kai esate stresuoti, jūsų kūnas gamina hormoną kortizolį, kuris gali sutrikdyti hormonų pusiausvyrą ir reguliuoti menstruacijų ciklą. Stresas taip pat gali sukelti lengvesnes, pavėluotas ar visiškai dingusias menstruacijas.

Kodėl mano menstruacijos yra rausvos ir vandeningos? Lengvesnėmis menstruacijų dienomis jūsų kraujas gali atrodyti rausvas. Žemesnis estrogeno lygis perimenopauzės laikotarpiu taip pat gali sukelti, kad menstruacijos būtų lengvesnės ar rausvos.

Ką reiškia rausvos išskyros ciklo viduryje? Rausvos išskyros ciklo viduryje gali būti ovuliacijos tepimo požymis (kai jūsų kiaušidės išleidžia kiaušinį). Tačiau rausvos išskyros gali būti sukeltos daugybės kitų priežasčių, įskaitant stresą, kontracepcijos poveikį ar kraujavimą po sekso. Jei kyla abejonių, visada kreipkitės į gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI