Nistatinas yra priešgrybelinis vaistas, vartojamas gydymui Candida mieliagrybių infekcijos burnos ertmėje, gerklėje, žarnyne ir makštyje. Sušvelnindamas infekciją, nistatinas pažeidžia grybelių ląsteles ir sustabdo Candida augimas. Nistatinas yra trijų formų, būtent suspensijos skystis, makšties tabletės (ovulės) ir tepalai.

Kita prekės ženklai: Candistin, Cazetin, Constantia, Oral Decastatin, Myco-Z, Decastatin Vaginal Tab, Ensytin, Fungatin, Fustin, Kandistatin, Mycostatin, Mycostatin Vaginal Tablet, Nocandis, Nymiko ir Nystin.

Apie nistatiną

Grupė Priešgrybelinis
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Įveikti kandidozę burnos ertmėje, gerklėje, žarnyne, odoje ir makštyje.
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda yra didesnė už riziką vaisiui. Žindančioms motinoms dar nežinoma, ar nistatinas gali patekti į motinos pieną. Prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Vaisto forma
 • Suspensijos skystis.
 • Tepalas.
 • Makšties tabletės (ovulės).

Įspėjimas:

 • Nistatino suspensijos skystoje formoje yra sacharozės cukraus, todėl reikia atsargiai vartoti žmonėms, kurių sutrikusi cukraus apykaita, pvz., sutrikusi gliukozės ir galaktozės absorbcija, netoleruojanti fruktozės ir sacharozės-izomaltazės trūkumas.
 • Kadangi nistatino organizmas nepasisavina, nistatino suspensijos skystis negali būti naudojamas grybelinėms infekcijoms kraujyje gydyti.
  • Vartodami nistatino ovules, būkite atsargūs kenčiantiems nuo kepenų ligų, traukulių, nervų sistemos sutrikimų, kraujo sutrikimų, skydliaukės ir antinksčių veiklos sutrikimų.

 • Nenaudokite nistatino tepalo be gydytojo žinios
 • Nistatino tepalas nėra skirtas grybelinėms infekcijoms gydyti, išskyrus odą, įskaitant burnos ertmę, akis ir makštį.
 • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Nistatino dozė

Forma Vaistas Būklė Dozė
Suspensijos skystis Burnos kandidozė Suaugusieji: 100 000 vienetų keturis kartus per dieną. Vaikai: 100 000 vienetų kartą per dieną.
Žarnyno kandidozė Suaugusieji: 500 000-1 000 000 vienetų 3-4 kartus per dieną. Vaikai: 100 000 vienetų 4 kartus per dieną
Makšties tabletės (ovulės) Makšties kandidozė Naudokite 100 000–200 000 vienetų 14 dienų prieš miegą
Tepalas Grybelinės odos infekcijos Suaugusieji ir vaikai: Taikyti 100 000 vienetų 2-4 kartus per dieną

Tinkamas nistatino vartojimas

Prieš vartodami nistatiną, būtinai perskaitykite instrukcijas ant vaisto pakuotės ir vadovaukitės gydytojo patarimais.

Nistatino suspensijos skystį prieš vartojimą suplakite. Suspensijos skystį įlašinkite į burną naudodami jau turimą pipetę pagal rekomenduojamą dozę. Išbandykite vaistus nuo užkrėstos burnos dalies kuo ilgiau, jei infekcija yra burnos ertmėje. Jei reikia, skystis išskalaujamas burnoje, tada nuryjamas.

Toliau vartokite šį vaistą pagal gydytojo nurodytą dozę, net jei simptomai išnyko po kelių dienų. Per greitai nutraukus šio vaisto vartojimą, infekcija gali tęstis arba vėl atsirasti.

Nistatino kiaušialąstė (makšties tabletė) naudojama tik patekimui į makštį. Į makštį įšvirkškite 1 tabletę prieš miegą pagal gydytojo rekomenduojamą dozę.

Nistatino tepalą naudokite tik ant odos. Nuvalykite problemines vietas, kol tolygiai pasiskirstys. Tada nuvalytą vietą patepkite nistatinu. Po šio vaisto vartojimo nusiplaukite rankas.

Vietos, kuri buvo ištepta šiuo vaistu, neuždenkite tvarsčiu. Nistatinu išteptos vietos uždengimas gali padidinti sudirginimo riziką. Jei šį vaistą duodate kūdikiams, nenaudokite per daug priveržtų sauskelnių.

Nistatino skysčio suspensijos, kiaušialąsčių ir tepalų šaldytuve laikyti nereikia.

Nistatino sąveika su kitais vaistais

Nistatinas gali sukelti nedidelę sąveiką, kai naudojamas kartu su mielių produktais, pagamintais iš Saccharomyces cerevisiae . Nors klasifikuojamas kaip lengvas, turėtumėte vengti naudoti nistatiną su mielėmis, kad išvengtumėte nepageidaujamos sąveikos.

Pripažinkite nistatino šalutinį poveikį ir pavojus

Žmogaus organizmo reakcija į vaistą skiriasi. Kai kurie galimi šalutiniai poveikiai yra šie:

 • Burnos, odos ar makšties dirginimas.
 • Pykinimas ir vėmimas.
 • Skrandžio skausmai.
 • Viduriavimas.

Jeigu pasireiškė ilgalaikis šalutinis poveikis arba pasireiškė alerginė reakcija, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausią ligoninę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *