NOREPINEFRINAS

Norepinefrinas yra vaistas, skirtas gydyti labai žemą kraujospūdį, kuris gali kelti pavojų gyvybei. Ši būklė vadinama šoku ir gali sukelti organų funkcijos susilpnėjimą, net iki visiško nefunkcionavimo. Esant šokui, ypač dėl sepsio (organizmo reakcijos į sunkias infekcijas), norepinefrino skiriama tam, kad būtų palaikomas kraujo tiekimas į organizmo organus.

Tiesą sakant, norepinefrinas yra natūraliai organizmo gaminamas hormonas, kuris, sutraukdamas kraujagysles, gali padidinti kraujospūdį. Jo funkcija panaši į adrenaliną (epinefriną).

Prekyba vardai : Arespin, Epinor, Raivas, Vascon

Apie norepinefriną

Grupė Vazokonstriktorius (susiaurina kraujagysles)
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Įveikti šoką
Naudojama Suaugusieji ir vaikai
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija Tyrimai su gyvūnais rodo šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui.

Dar nežinoma, ar norepinefrija patenka į motinos pieną, ar ne. Dar kartą pasitarkite su gydytoju apie riziką ir naudą žindymo laikotarpiu.

Figūra Injekcija

Įspėjimas:

 • Jei pasireiškia alerginė reakcija ar perdozavimas, nedelsdami praneškite gydytojui.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate kitų vaistų, įskaitant papildus ir vaistažoles.
 • Neatidėliotinos situacijos atveju pacientas gali nespėti pranešti apie savo būklę gydytojui, gydytojas pirmenybę teiks paciento gyvybės gelbėjimui. Jei patiriate šią būklę, nedelsdami praneškite gydytojui apie visas savo sąlygas, kai tik situacija leis.
 • Būkite atsargūs žmonėms, sergantiems hipertenzija, diabetu, koronarine širdies liga, kraujagyslių sutrikimais, venų varikoze, hipertireoze ar astma.
 • Norepinefrino vartojančius pacientus intensyviai stebės gydytojas.

Norepinefrino dozė

Norepinefrino dozė kiekvienam pacientui yra skirtinga. Šio vaisto dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į kiekvieno paciento sveikatos būklę ir atidžiai stebint. Čia yra šiek tiek informacijos apie norepinefrino dozę, kurią nurodė gydytojas:

Būklė Amžius Dozė
Hipotenzija ir septinis šokas Suaugęs 0,01-3 mcg / kgBB / min, švirkščiama į veną.
Sūnus 0,05-0,1 mcg / kgBB / min, skiriama infuzijos būdu. Didžiausia dozė: 1-2 mcg / kgBB / min.

Naudokite Norepinefrinas Teisingai

Norepinefrino pacientams skirs medicinos personalas, remdamasis gydytojo patarimu ir stebėjimu. Norepinefrino vartojimo metu gydytojas intensyviai stebės paciento organizmo būklę.

Nedelsdami praneškite savo gydytojui, jei jaučiate skausmą, deginimo ar šalčio pojūtį ir diskomfortą infuzijos vietoje ir jei atsiranda norepinefrino šalutinio poveikio simptomų.

Sąveika su Norepinefrinas su Kita Narkotikai

Toliau pateikiamos įvairios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant norepinefriną kartu su kitais vaistais:

 • Staigus ir per didelis kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzinė krizė), jei vartojamas kartu su slopinančiais vaistais, kurie slopina fermentą monoaminooksidazę (MAOI).
 • Širdies ritmo sutrikimų rizika, jei naudojama su anestezinėmis dujomis, pavyzdžiui, halogenais.
 • Padidinkite kraujospūdį, jei vartojate kartu su aukšto kraujospūdžio beta inhibitoriais.
 • Vis labiau susiaurėja kraujagyslės, jei jos vartojamos kartu su tricikliais, rezerpinu ar metildopa slopinančiais vaistais.

Pripažinkite norepinefrino šalutinį poveikį ir pavojus

Norepinefrino, kaip ir kitų vaistų, vartojimas taip pat turi nemažai šalutinių poveikių. Šie šalutiniai poveikiai apima:

 • Patinimas ir mėlynės injekcijos vietoje
 • Galvos skausmas
 • Neramūs
 • Tinklo mirtis
 • Sunku kvėpuoti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.