MISOPROSTOLIS

MISOPROSTOLIS

Misoprostolis yra vaistas, skirtas gydyti ir užkirsti kelią pepsinėms opoms, daugiausia dėl nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Šis vaistas taip pat gali sumažinti komplikacijų, kurias sukelia pepsinės opos, riziką, būtent kraujavimą.

Misoprostolis yra tablečių pavidalu. Šis vaistas veikia padengdamas skrandį ir sumažindamas skrandžio rūgšties kiekį. Misoprostolio dozė parenkama atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę.

Pirmąją vartojimo savaitę šis vaistas gali sukelti pykinimą, skrandžio spazmus ar viduriavimą. Jei šie simptomai nepraeina po 8 dienų vartojant Misoprostol, dar kartą kreipkitės į gydytoją.

Misoprostolio prekės ženklai: Cytotec, Cytostol, Inflesco, Invitec, Mipros, Misotab Misoprostol, Noprostol ir Proster.

Kas yra Misoprostolis?

Grupė Prostaglandinų analogai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Skrandžio opų gydymas ir profilaktika.
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Misoprostolis nėščioms ir maitinančioms motinoms X kategorija: Tyrimai su eksperimentiniais gyvūnais ir žmonėmis parodė vaisiaus sutrikimus arba pavojų vaisiui. Šios kategorijos vaistai yra kontraindikuotini moterims, kurios yra arba gali pastoti.

Misoprostolis gali patekti į motinos pieną. Pasakykite gydytojui, jei maitinate krūtimi.

Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimai prieš vartojant misoprostolį

 • Pasakykite gydytojui, jei anksčiau buvo alergija misoprostoliui ar kitiems prostaglandinų analogams, tokiems kaip travopros.
 • Pasakykite gydytojui, jei vartojate tam tikrus vaistus, vaistažoles ir papildus, prieš pradėdami vartoti Misoprostol.
 • Pasakykite gydytojui, jei esate nėščia, maitinate krūtimi ar planuojate nėštumą. Šiomis sąlygomis šio vaisto vartoti neleidžiama.
 • Pasakykite gydytojui, jei sergate hipertenzija, hipotenzija, širdies ar kraujagyslių, inkstų ir žarnyno uždegimu.
 • Jei yra alerginė reakcija vaistams arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Misoprostolio dozavimas ir vartojimo taisyklės

Misoprostolį gali skirti tik gydytojas, o dozė bus pritaikyta atsižvelgiant į paciento būklę. Čia yra misoprostolio dozė, atsižvelgiant į būklę, kurią norite gydyti:

 • Tikslas: įveikti skrandžio opą ir plonosios žarnos opą
  Dozavimas: 0,4 mg 2 kartus per dieną arba 0,2 mg 4 kartus per dieną. Gydymo trukmė gali trukti 4-8 savaites.
 • Tikslas: užkirsti kelią skrandžio opoms dėl nesteroidinių vaistų nuo uždegimo
  Dozavimas: 0,2 mg 2-4 kartus per dieną. Jei pasireiškia šalutinis poveikis, dozę galima sumažinti iki 0,1 mg 4 kartus per parą.

Be skrandžio opų gydymo, gydytojai gali skirti misoprostolio, kad padėtų gimdymui. Misoprostolio dozė ir vartojimo būdas šiuo tikslu bus pritaikyti atsižvelgiant į paciento būklę.

Kaip teisingai vartoti misoprostolį

Prieš vartodami Misoprostol būtinai naudokite pagal gydytojo nurodymus ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant pakuotės. Įsitikinkite, kad nuo vienos dozės iki kitos yra pakankamai laiko. Stenkitės vartoti Misoprostol kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, kad poveikis būtų didžiausias.

Misoprostolio neleidžiama vartoti nėščioms moterims, nes jis gali sukelti persileidimą, priešlaikinį gimdymą ir kūdikių negalią. Vartodami šį vaistą naudokite veiksmingą kontracepciją, kad nepastotumėte. Jei žinoma, kad vartojant šį vaistą esate nėščia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pacientams, pamiršusiems išgerti misoprostolio, patartina tai padaryti nedelsiant, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Kai jis bus arti, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Laikykite misoprostolį kambario temperatūroje ir saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Misoprostolio sąveika su kitais vaistais

Yra keletas vaistų, kurie gali sąveikauti su misoprostoliu. Sąveika, kuri gali atsirasti dėl misoprostolio vartojimo su kitais vaistais:

 • Papildomas viduriavimo šalutinis poveikis, jei vartojama kartu su antacidiniais vaistais, kurių sudėtyje yra magnio jonų (magnio hidroksido).
 • Padidina gimdos raumenų susitraukimų poveikį, jei vartojama kartu su oksitocinu ar kitais gimdymą skatinančiais vaistais.

Misoprostolio vartojimo šalutinis poveikis

Yra keletas šalutinių poveikių, kurie gali atsirasti po Misoprostol vartojimo. Šie šalutiniai poveikiai apima:

 • Galvos skausmas
 • Pilvo skausmas
 • Išsipūtęs
 • Gag
 • Virškinimo sutrikimai

Moterims po Misoprostol vartojimo retai gali pasireikšti skrandžio spazmai ir kraujavimas iš menstruacijų dažniau nei įprastai.

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei išgėrę misoprostolio vemiate krauju, pastebėjote kraujo išmatose, jaučiatės labai ištroškę, perkaitote, negalite šlapintis arba jaučiate labai sausą ir karštą odą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI