MIKONAZOLĖ

MIKONAZOLĖ

Mikonazolas yra išorinis vaistas, skirtas grybelinėms odos infekcijoms, tokioms kaip grybelis (tinea), tinea versicolor ir odos kandidozė, gydyti. Be odos, mikonazolas gali būti vartojamas ir grybelinėms burnos infekcijoms (burnos kandidozei) gydyti, tačiau burnoje galima vartoti tik geriamuosius gelio preparatus. Mikonazolas, kaip priešgrybelinis preparatas, pažeidžia grybelių ląstelių struktūrą ir taip stabdo grybų augimą.

Kita prekės ženklai: Daktarin, Daktazol, Fungares, Funtas, Kalpanax, Locoriz, Micoskon, Micrem, Moladerm, Mycorine, Mycozol, Sporend, Zolagel.

Apie Mikonazolas

Grupė Priešgrybelinis
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Odos ir burnos grybelinių infekcijų gydymas
Naudojama Suaugusiesiems ir 2 metų ir vyresniems vaikams
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija pavojų vaisiui. Žindančioms motinoms dar nežinoma, ar mikonazolas gali patekti į motinos pieną. Prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.
Vaisto forma Tepalas, pudra, kremas ir geriamasis gelis.

Įspėjimas:

  • Venkite mikonazolo vartoti jaunesniems nei 2 metų vaikams, nes nauda ir saugumas dar nėra visiškai žinomi.
  • Būkite atsargūs pacientams, kurie anksčiau buvo alergiški kitiems priešgrybeliniams vaistams, ypač azolų grupėms, tokiems kaip klotrimazolas ir itrakonazolas.

Mikonazolo dozė

Toliau pateikiamos įprastos mikonazolo dozės:

Būklė Vaisto forma Dozė
Burnos kandidozė Geriamasis gelis kurių sudėtyje yra 20 mg/g mikonazolo Suaugusiesiems ir 2 metų ir vyresniems vaikams: 2,5 ml keturis kartus per dieną.
Grybelinės odos infekcijos (Tinea pedis, tinea cruris, tinea corporis, tinea versicolor, kandidozė) Kremai, tepalai ar milteliai, kurių sudėtyje yra 2% mikonazolo. Suaugusiesiems ir 2 metų ir vyresniems vaikams: tepkite 2 kartus per dieną 2-6 savaites.

Tinkamas mikonazolo vartojimas

Prieš naudodami mikonazolą, vadovaukitės gydytojo patarimu ir perskaitykite informaciją, išspausdintą ant mikonazolo pakuotės.

Vartokite mikonazolą gydytojo rekomenduotu laikotarpiu. Paprastai šį vaistą reikia vartoti keletą dienų po to, kai išnyksta simptomai. Taip siekiama užkirsti kelią infekcijai atsinaujinti.

Prieš tepdami mikonazolą, nuplaukite ir išdžiovinkite pažeistą vietą, o po to nepamirškite nusiplauti rankų. Taip siekiama užkirsti kelią infekcijai plisti į kitas kūno dalis.

Jei naudojate geriamasis gelis gydant grybelines burnos infekcijas, nevalgykite ir negerkite pirmąjį pusvalandį po jo vartojimo. Taip yra todėl, kad vaistas suteiktų maksimalų efektą, nes jo nenušluoja suvartotas maistas ar gėrimas.

Mikonazolą laikykite kambario temperatūroje, šaldytuve nereikia.

Mikonazolo sąveika su kitais vaistais

Toliau pateikiamos įvairios sąveikos, kurios gali atsirasti vartojant mikonazolą kartu su kitais vaistais. Tarp kitų yra:

  • Vartojant kartu su cisapridu ir terbenadinu, padidėja širdies ritmo sutrikimų rizika.
  • Padidina riziką, rabdomiolizė jei vartojama kartu su cholesterolio cholesterolio preparatais, tokiais kaip lovastatinas ir simvastatinas.
  • Didina midazolamo, alprazolamo, karbamazepino, cilostazolo, metilprednizolono, ciklosporino, takrolimuzo, docetakselio, fenitoino, vaistų nuo diabeto sulfonilkarbamido (pvz., glibenklamido), kalcio antagonistų šalutinio poveikio riziką.
  • Padidina kraujavimo nuo varfarino riziką.

Pripažinkite mikonazolo šalutinį poveikį ir pavojus

Kai kurie šalutiniai poveikiai, kurie gali atsirasti naudojant mikonazolo kremą, tepalą ar miltelius, yra šie:

  • Odos dirginimas.
  • Degimo pojūtis ant odos.
  • Kontaktinis dermatitas.

Vartojant geriamąjį mikonazolo gelį, gali pasireikšti kai kurie šalutiniai poveikiai:

  • Galvos skausmas.
  • Liežuvio skonio pokyčiai.
  • Sausa burna.
  • Pykinimas.
  • Viduriavimas.
  • Rėmuo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI