Makšties išskyrų spalvų vadovas: ką jos reiškia?

Makšties išskyrų spalvų vadovas: ką jos reiškia?

Makšties išskyros yra tai, ką kiekviena moteris gerai pažįsta, ir šios išskyros gali atspindėti jūsų makšties sveikatą. Makšties išskyrų spalva ir konsistencija gali skirtis viso ciklo metu. Yra įvairių spalvų išskyros, įskaitant skaidrią, rožinę, raudoną, rudą, baltą, geltoną arba žalią. Išskyros iš makšties susideda iš gimdos kaklelio gleivių ir makšties sekreto. Taip pat skiriasi makšties išskyrų kiekis nuo žmogaus iki žmogaus. Paprastai išskyros iš makšties yra normalios. Kartais tam tikros spalvos gali rodyti infekciją arba būklę, kurią reikia gydyti. Paprastai skaidrios vandeningos išskyros iš makšties arba pieno baltumo išskyros priskiriamos įprastai. Konsistencija gali būti tiršta arba plona. Sveikos išskyros išdžiūvusios gali turėti gelsvą atspalvį, tačiau kvapas gali rodyti infekciją. Nėštumas, hormonų svyravimai ar infekcija gali tiesiogiai paveikti išskyrų kiekį ir nuoseklumą. Perskaitykite visą straipsnį, kad sužinotumėte daugiau apie makšties išskyrų spalvą ir jos priežastis.

Ką reiškia tavo išskyrų spalva?

Moteriai išskyros iš makšties nėra visiškai nauja ir dažna. Makšties išskyros – tai skystis iš makšties, padedantis atsikratyti bakterijų, gimdos kaklelio sekreto ir negyvų makšties odos ląstelių. Be to, jis gerai sutepa makštį. Jūsų hormonai tiesiogiai veikia makšties išskyrų kiekį ir konsistenciją. Štai kodėl galbūt pastebėjote makšties išskyrų spalvos ir tekstūros skirtumą prieš mėnesines, nėštumo metu arba vartodami hormoninę kontracepciją. Taigi, jei turite klausimų, pvz., „Ką reiškia baltos išskyros?“ arba „Kodėl mano išskyros yra rausvos?” toliau skaitykite atsakymus.

Kaip gali atrodyti makšties išskyros?

Makšties išskyrų spalva gali rodyti tam tikras sąlygas. Toliau pateikiamas išsamus vadovas, ką kiekviena spalva gali reikšti:

Aišku

Skaidrios išskyros laikomos norma. Galite pastebėti aiškias išskyras įvairiu mėnesinių ciklo metu.

Aiškios iškrovos priežastys

Ovuliacija

Skaidrios išskyros su mažai kraujo gali būti ovuliacijos požymis. Šioje menstruacinio ciklo fazėje organizmas gamina skaidrias ir tamprias išskyras. Skaidrios ištemptos išskyros su trupučiu kraujo gali būti vaisingumo rodiklis ir yra visiškai normalu.

Seksualinis susijaudinimas

Skaidrios išskyros gali būti jūsų kūno reakcija į seksualinę stimuliaciją ar susijaudinimą. Šios išskyros suteikia sutepimo lytinio akto metu.

Nėštumas

Normalu, kad nėštumo metu atsiranda skaidrių ar kreminių baltų išskyrų ir net šiek tiek baltų lipnių išskyrų. Nėštumo metu galite pastebėti padidėjusį baltų kreminių išskyrų kiekį. Tačiau jis neturėtų turėti kvapo. Paskutinį trimestrą išskyros su kraujo atspalviu yra dažnas radinys.

Rožinis

Rožinės arba skaidrios rožinės išskyros iš makšties gali atsirasti dėl lytinių santykių arba dėl implantacijos kraujavimo ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Jei prieš menstruacijas atsirado rausvos išskyros, tai gali būti dėl menstruacijų ciklo arba menopauzės.

Rožinio išsiskyrimo priežastys

Seksas

Kai kurioms moterims po sekso gali atsirasti šviesiai rausvos spalvos kraujavimas iš makšties, rausvos spalvos išskyros iš makšties arba dėmės. Dėmės gali būti rausvos, raudonos arba rudos spalvos. Rožinės tirštos išskyros, rausvos spalvos kraujavimas iš makšties ar tepimas po sekso gali atsirasti dėl makšties sudirginimo po šiurkštaus sekso arba dėl tepimo trūkumo. Kartais rausvos išskyros iš makšties arba išskyros su dėmėmis gali rodyti infekciją ar kitas sąlygas. Štai kodėl geriausia tai aptarti su gydytoju.

Implantacijos kraujavimas

„Kodėl mano išskyros šviesiai rausvos? gali būti vienas iš jums rūpimų klausimų, o kraujavimas iš implantacijos gali būti atsakymas. Implantacijos kraujavimas atsiranda po to, kai kiaušinis apvaisinamas spermatozoidu. Kai apvaisintas kiaušinėlis įsiskverbia į gimdos gleivinę, gali atsirasti dėmių, tirštų šviesiai rausvų išskyrų arba kraujo atspalvio. Rožinės kraujo išskyros arba rožinis makšties kraujas kai kurioms moterims gali sukelti šoką. Nors šviesiai rausvos išskyros prieš menstruacijas yra dažnos, o kraujavimas iš implantacijos atsiranda kitu ciklo metu, jei vis dar nesate tikri, ką reiškia rausvos išskyros arba 2 savaites po mėnesinių atsiranda rudos išskyros, susisiekite su vienu iš mūsų internetinių gydytojų. dėl paaiškinimo.

Baltas

Baltos išskyros prieš menstruacijas arba skaidrios išskyros laikomos normaliomis. Tačiau kvapo ar konsistencijos pasikeitimas gali rodyti infekciją, pvz., BV arba mielių infekciją. Tačiau žalsvai geltonos gleivių išskyros dažniausiai reiškia infekciją.

Baltos spalvos išsiskyrimo priežastys

Baltos išskyros arba pieniškai baltos vandeningos išskyros dažniausiai yra normalios makšties sveikatos ir tepimo atspindys. Maži balti gumuliukai išskyrose arba tirštos baltos išskyros gali būti požymis, kad jums išsivystė mielių infekcija.

Normalus tepimas

Vaisingo amžiaus moterys turi liaukų, kurios yra gimdos kaklelyje ir gamina skaidrias gleives. Šios skaidrios išskyros gali pasidaryti baltos, kai ją veikia oras. Nors kiaušinio baltymo išskyros prieš menstruacijas gali būti nėštumo požymis. Ovuliacijos, seksualinio susijaudinimo ar nėštumo metu galite patirti skirtingą išskyrų kiekį.

Mielių infekcija

Mielių infekcijos yra paplitusios ir jas sukelia Candida, kuri yra grybelis.

Mielių infekcijos simptomai yra šie:

  • Tirštos baltos varškės formos išskyros
  • Makšties niežėjimas
  • Paraudimas ir makšties dirginimas
  • Opos ar įpjovimai ant vulvos
  • Deginimo pojūtis šlapinantis

Taip pat galite pastebėti rausvų išskyrų su mieliagrybių infekcija dėl makšties dirginimo. Pavartojus metronidazolo gelį taip pat gali atsirasti baltų gumulėlių išskyrų, kurios gali rodyti mielių infekciją.

Geltona žalia

Geltonai žalios išskyros laikomos nenormaliomis ir rodo infekciją. Žaliai baltos arba žalsvos išskyros taip pat yra infekcijos rodikliai.

Geltonai žalios išskyros priežastys

Trichomonozė

Žalios tirštos išskyros iš makšties arba ryškiai žalios išskyros iš makšties gali būti STD, žinomos kaip trichomonozė, požymis. Dauguma moterų, užsikrėtusių trichomonoze, nejaučia jokių simptomų. Tiems, kurie vaizduoja simptomus, makšties išskyros turi šias savybes:

  • Ploni ir putoti išskyros
  • žalios makšties išskyros
  • gleivingos geltonos išskyros
  • Nemalonaus kvapo išskyros

Tamsiai geltonos išskyros, neoninės žalios išskyros iš makšties arba šviesiai žalios išskyros be kvapo ar niežėjimo taip pat gali rodyti trichomonozę. Jei nesate tikri dėl poveikio, geriausia išsitirti dėl lytiniu keliu plintančių ligų.

Gonorėja

Geltonos ir žalios išskyros gali atsirasti dėl gonorėjos, dar vadinamos „plojimu“. Dėl šios STD gali atsirasti geltonos ir drumstos išskyros arba baltos išskyros.

Chlamidija

Chlamidijos yra paplitusi LPI. Daugelis žmonių gali būti besimptomiai, o kiti patiria geltonai žalių išskyrų be kvapo, žalių išskyrų su kvapu, geltonų gleivių išskyrų ar net baltų išskyrų. Jei jums reikia gydyti baltąsias išskyras moterims arba norite sužinoti, ką reiškia geltonos išskyros, kreipkitės į gydytoją. CTA: Žalios arba geltonos išskyros gali būti STD požymis. Pasitarkite su mūsų gydytoju dėl recepto!

Raudona

Kraujas makšties išskyrose, kraujo atspalvio išskyros ar rudos išskyros gali atsirasti dėl menstruacijų, infekcijų, menopauzės ar net gimdos kaklelio vėžio.

Raudonos išskyros priežastys

Nereguliarus menstruacinis ciklas

Raudonos arba rudos išskyros arba išskyros su krauju gali atsirasti įvairiu mėnesinių ciklo metu. Kai kurios moterys gali pastebėti raudonų, rausvų išskyrų ar dėmių atsiradimo kelias dienas prieš ir po mėnesinių. Kitu metu ciklo metu gali atsirasti dėmių ar išskyrų su kraujo atspalviu. Dėmės gali būti rausvos, raudonos arba rudos spalvos ir dažniausiai atsiranda tuo metu, kai neturite kraujavimo.

Menopauzė

Dėmės arba rusvai raudonos išskyros, rudos išskyros po mėnesinių, rudos išskyros prieš mėnesines arba rudai raudonos išskyros gali atsirasti, kai moterims menopauzė sukanka maždaug 40 metų viduryje. Dėl hormonų lygio pokyčių mėnesinės tampa lengvesnės ar sunkesnės, trumpesnės ar ilgesnės. Taip pat dažnai pasitaiko dėmių atsiradimas ir išskyros tarp menstruacijų arba raudonos/rožinės išskyros arba rudos ar kruvinos gleivinės.

Gimdos kaklelio vėžys

Ką reiškia, kai jūsų išskyros yra rausvos? Žmogaus papilomos virusas (ŽPV) yra pagrindinė daugumos gimdos kaklelio vėžio atvejų priežastis. Ankstyvosios stadijos gimdos kaklelio vėžys gali pasireikšti be jokių simptomų. Rožinės rudos išskyros, raudonos, rudos, vandeningos, blyškios, rudai pilkos išskyros arba kraujingos išskyros iš makšties gali rodyti gimdos kaklelio vėžį.

Pilka

Ką reiškia pilkos išskyros? Pilkos išskyros taip pat nėra normalios ir dažniausiai rodo infekciją.

Pilkos išskyros priežastys

Bakterinė vaginozė

BV arba bakterinė vaginozė dažniausiai sukelia pilkas makšties išskyras. Išskyros gali būti balkšvos ir paprastai turi žuvies kvapą. BV taip pat gali pasireikšti niežuliu ir deginimo pojūčiu makštyje.

Kada kreiptis į gydytoją

Ar nerimaujate dėl savo išleidimo? Ką reiškia, kai jūsų išskyros yra rausvos? Kaip sustabdyti rudas išskyras po menstruacijų? Jei jums reikia atsakymų į šiuos klausimus arba ieškote makšties išskyrų spalvos vadovo, pasikalbėkite su vienu iš mūsų internetinių gydytojų svetainėje Your Doctors Online ir sužinokite daugiau!

DUK apie makšties išskyrų spalvą, į kuriuos atsakė jūsų gydytojų internetinė komanda

Kaip atrodo STD išskyros?

Lytiškai plintančios ligos pasireiškia kaip nemalonaus kvapo arba kitokios spalvos išskyros. Jis gali būti baltas, žalias, geltonas arba kitokios spalvos nei įprasta

Kaip atrodo gonorėjos išskyros?

Gonorėja gali pasireikšti kaip tirštos žalios arba gelsvos išskyros iš varpos ar makšties.

Kada turėčiau susirūpinti dėl iškrovos?

Jei pastebėjote išskyrų spalvos, konsistencijos ar kvapo pakitimų, kreipkitės į gydytoją.

Kas yra nesveikas išskyrų kiekis?

Jei nuolatos išskyros kasdien, patartina kreiptis į gydytoją. Nors šaukštelis išskyrų per dieną laikomas normaliu.

Kaip dažnai būna per daug išskyrų?

Daugiau nei 4 ml išskyros, kurias lydi kiti simptomai, pvz., niežulys ir kvapas, gali rodyti pagrindinę sveikatos būklę arba infekciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI