Skrandžio skausmas gali būti nepasitenkinamas. Tačiau, liaudiški vaistai nuo skrandžio skausmo gali padėti. Vaistininkė Roberta Janulytė teigia, kad nėra vieno natūralaus vaisto už visus simptomus.
Svarbu nepasiduoti savigyda ir rasti pagalbą gydytoju. Namų gamybos vaistai gali padėti laikinai. Bet jei simptomai kartojasi, reikia rasti profesionalų pagalbą.
Skrandžio skausmo priežastys ir simptomai
Skrandžio skausmas dažnai susijęs su dispepsija. Tai reiškia, kad skrandžio veikla yra sutrikusi. Simptomai gali būti apetito stoka, pilnumo pojūtis, pykinimas, vėmimas ir nemalonus skonis.
Šie sutrikimai gali būti dėl persivalgimo, sunkiai virškinamo maisto, streso ar nervų. Visi šie veiksniai gali pakenkti skrandžiui.
Pagrindiniai skrandžio negalavimų požymiai
- Apetito stoka
- Pilnumo pojūtis
- Pykinimas ir vėmimas
- Nemalonus skonis burnoje
- Pilvo skausmas
Dažniausios skausmo atsiradimo priežastys
- Persivalgymas
- Sunkiai virškinamas maistas
- Stresas ir nervinė įtampa
- Gastritas (gleivinės uždegimas)
Gastrito atveju gali atsirasti gleivinės uždegimas, paburkimas, erozijos. Norint tinkamai skrandžio ligos gydymas ir pilvo skausmo gydymas, reikia išsiaiškinti tikrąsias priežastis ir simptomus.
Kada būtina kreiptis į gydytoją
Skrandžio skausmas yra dažnas. Tačiau ne visada reikia būti skubiu. Yra atvejų, kai skausmą malšinantys vaistai reikia pasakyti gydytojui.
Jei skrandžio gastrito gydymas trūksta savaitės, pasiklauskite gydytojo. Svarbu pasiklausti, jei simptomai pasireiškia vyresniems žmonėms. Arba jei svoris kritasi arba rinti sunku.
Esant karštligėms, galvos svaigimams ar kraujavimams, neatsiliekiat. Tada greitai kreipkitės pagalbos.
- Simptomai trunka ilgiau nei savaitę
- Pirmieji virškinimo sutrikimai vyresniame amžiuje
- Pastebimas svorio kritimas
- Rijimo sutrikimai
- Kraujas išmatose
- Karštligė, svaigimas, kraujavimas
Laiku pasiklauskite gydytojo, kad išvengtumėte komplikacijų. Tada galėsite gauti skausmą malšinančius vaistus ir gastrito gydymą. Nepraleiskite pirmųjų ženklų. Jie gali padėti nustatyti priežastį ir pradėti gydymą.
Liaudiški vaistai nuo skrandžio skausmo
Daug žmonių ieško natūralių būdų malšinti skrandžio skausmą. Liaudiški receptai pasiūlo įvairius žolelių arbatų ir kompresų variantus. Jie gali padėti sumažinti skrandžio negalavimus.
Žolelių arbatos ir jų poveikis
Ramunėlių arbata, turint priešuždegiminių savybių, yra populiari skrandžio skausmams mažinti. Medetkų arbata ramina skrandį ir sušvelnina simptomus. Mėtų arbata veikia kaip antispazminis agentas, padedamas sušvelninti spazmus ir sumažinti skausmą.
Natūralūs kompresai ir šildymas
Šilti kompresai ant skaudančio skrandžio palengvina raumenų spazmus ir sumažina diskomfortą. Augaliniai preparatai su saldymedžiu, ožrage, pankoliu, geltonuoju gencionu ar imbieriu veiksmingi prieš skrandžio skausmą.
Liaudiški vaistai, kaip žolelių arbatos ir šildantys kompresai, gali būti naudingi. Jie yra alternatyva tradicinei medikamentinei terapijai. Tačiau prieš juos vartojimą, visada patartina pasikonsultuoti su gydytoju.
Skrandžio rūgštingumo įtaka sveikatai
Skrandžio rūgštingumas yra labai svarbus. Jis padeda virškinimui būti efektyvumu. Optimalus rūgštingumas stimuluoja skrandžio veiklą ir padeda sunaikinti patogonus.
Pakankamas ar per didelis rūgštingumas gali sukelti problemų. Tai gali būti rėmuo, diskomfortas ir pykinimas. Taip pat pilvo pūtimas ir raugėjimas.
Skandžio rūgštingumas gali būti susijęs su skrandžio ligos gydymasu ar gastrito gydymasu. Priežastos gali būti stresas, nepakankamas fizinis aktyvumas ir antsvoris. Taip pat nepakankamas vanduo ir per daug alkoholio.
- Maistinė soda gali neutralizuoti skrandžio rūgštį, tačiau dažnas jos vartojimas gali sukelti elektrolitų disbalansą ir padidinti rūgšties gamybą.
- Linų sėmenys, turintys tirpių skaidulų ir omega-3 riebiųjų rūgščių, gali būti natūrali priemonė įvairioms virškinimo problemoms spręsti.
- Obuolių actas ir medumi saldintas vanduo nėra rekomenduojami kaip vieninteliai skrandžio ligos gydymaso metodai.
Svarbu įvertinti individualius veiksnius. Taikyti kompleksinį požiūrį, derindami gydymą ir mitybos korekcijas. Tik tokiu būdu galima pagerinti sveikatą.
Mitybos rekomendacijos sergant skrandžio ligomis
Sergant skrandžio ligomis, svarbu laikytis mitybos. Rinkti lengvai virškinamus, maistingus produktus. Vengti dirginančių maisto produktų.
Toks požiūris į mitybą gali padėti. Palengvinti skrandžio simptomus ir skatinti sveikimą.
Rekomenduojami maisto produktai
- Baltymų turtingi produktai: liesa žuvis, vištiena, liesa mėsa, rūgštūs pieno produktai
- Lengvai virškinami angliavandeniai: visagrūdžiai produktai, ryžiai, bulvės
- Švieži vaisiai ir daržovės (išskyrus citrusinius vaisius ir pomidorus)
- Vanduo ir žolelių arbatos
Vengtini produktai ir įpročiai
- Riebaluose kepti, riebus maistas
- Citrusiniai vaisiai, pomidorai
- Aštrūs, stipriai prieskoninti patiekalai
- Gazuoti ir kofeino turintys gėrimai
- Šokoladas, mėta, alkoholis
Valgyti reguliariai, mažomis porcijomis, 5-6 kartus per dieną. Vengti streso, rūkymo ir kitų įpročių. Jie gali pabloginti skrandžio sveikatą.
Namų gamybos vaistai ir jų efektyvumas
Kai kuriems žmonėms skrandžio skausmas yra didžiulis problemas. Jie mėgsta rasti natūralius būdus, kaip jį palengvinti. Dažnai jie pasirinkta liaudies receptus ir namų gamybos vaistus. Tačiau ne visi šie būdai yra vienodi.
Reikia išsamiai išanalizuoti kai kuriuos populiariausius būdus. Tada galime įvertinti jų privalumus ir trūkumus.
Maistinė soda gali būti trumpalaikis pagalbininkas. Tačiau jos dažnas vartojimas gali sukelti elektrolitų disbalansą. Netgi padidinti rūgštingumą.
Linų sėmenų nuoviras gali būti naudingas. Jis turi tirpus skaidulų ir omega-3 riebiųjų rūgščių. Tačiau reikia būti atsargiu, nes per didelė dozė gali sukelti pilvo pūtimą.
Obuolių actas nėra universalus receptas. Jis gali pabloginti būklę, ypač esant padidėjusiam rūgštingumui. Medumi saldinto vandens efektyvumas taip pat nėra pakankamai įrodytas moksliniais tyrimais.
Apibendrinant, namų gamybos vaistai gali suteikti trumpalaikį palengvėjimą. Tačiau ilgalaikiam skrandžio sveikatos gerinimui reikalingas kruopštus jų poveikio įvertinimas. Ir derinimas su gydytojo nurodymais.
Prevencijos priemonės ir kasdienės rutinos keitimas
Norint išvengti skrandžio ligų gydymo ir pilvo skausmo gydymo, svarbu įdiegti keletą svarbių prevencijos priemonių į savo kasdienę rutinę. Štai keletas rekomenduojamų gyvenimo būdo pokyčių, kurie gali padėti suvaldyti ir net išvengti skrandžio negalavimų:
- Mažinkite streso lygį. Per didelis stresas gali neigiamai paveikti virškinimo sistemą ir padidinti rūgšties gamybą skrandyje.
- Reguliariai valgykite. Nepraleiskite svarbių valgio pertraukų, nes tai gali sukelti skrandžio suirimą ir papildomą rūgšties gamybą.
- Venkite persivalgymo. Didelės porcijos ir greitas maisto vartojimas gali paskatinti skrandžio perdirbimo problemas.
- Nelįskite į lovą iš karto po valgio. Palaukite bent 2-3 valandas, kad skrandis galėtų tinkamai apdoroti maistą.
Kiti svarbūs gyvenimo būdo pakeitimai, galintys sumažinti skrandžio ligų gydymo ir pilvo skausmo gydymo poreikį, apima:
– Rūkymo metimą
– Angliarūgštės prisotintų gėrimų vartojimo mažinimą
– Laisvesnių drabužių nešiojimą
Dar viena svarbi priemonė – pakėlti lovos galvūgalį 10-20 cm, nes tai gali padėti sumažinti refliukso simptomus.
Rizikos grupės ir papildomi faktoriai
Sergant gastrito gydymas, skrandžio ligos gydymas reikalauja žinoti rizikos grupes. Svarbu atkreipti dėmesį į vyresnius žmones, su hormonų sutrikimais, ilgalaikius skrandžio problemus turinčius. Taip pat į ilgą laiką antacidinius vaistus vartojusius.
Papildomi rizikos faktoriai yra stresas, netinkama mityba, mažas fizinis aktyvumas. Antsvoris, alkoholis ir rūkas taip pat gali būti pavojingi. Nutukimas padidina skrandžio rūgštingumą ir gali būti komplikacijų priežastis.
- Vyresnio amžiaus žmonės
- Asmenys, turintys skydliaukės hormonų trūkumą
- Žmonės su ilgalaikiais skrandžio pažeidimais
- Ilgą laiką antacidinius vaistus vartojantys pacientai
- Streso paveikti individai
- Netinkamos mitybos ir mažo fizinio aktyvumo atstovai
- Turintys antsvorio ar su alkoholio, rūkymo problemomis
Atkreipiant dėmesį į šias rizikos grupes, galima imtis prevencijos. Tai sumažins neigiamą poveikį sveikatai.
Tradicinių gydymo metodų derinimas su moderniais
Sergant skrandžio ligomis, rekomenduojama derinti tradicinius gydymo metodus su šiuolaikiniais. Gydytojai gali paskirti rūgštingumą mažinančius vaistus, virškinimo fermentus ar spazmolitikus. Tai padeda palengvinti liaudiškų vaistų nuo skrandžio skausmo poveikį.
Prieš pradedant taikyti skausmą malšinančius vaistus, svarbu atlikti reikalingus tyrimus. Tai gali būti endoskopija, H. pylori bakterijų tyrimas ar echoskopija. Tai padeda nustatyti tikrąją ligos priežastį ir parinkti tinkamiausią gydymo planą.
Nors tradiciniai būdai gali būti naudingi kaip papildoma priemonė, jie neturėtų būti laikomi pagrindiniu gydymo metodu. Sveiki gyvenimo būdo pokyčiai, tinkama mityba ir medicininė priežiūra yra svarbiausi skrandžio sveikatos palaikymo faktoriai.