Kada būtina šalinti protinius dantis?

Kada būtina šalinti protinius dantis?

Ar reikia šalinti protinius dantis?

Protiniai dantys yra tretieji krūminiai dantys pačioje užpakalinėje mūsų burnos dalyje ir ne visada juos reikia šalinti, kol jie sveiki, visiškai suaugę, taisyklingai kandžiojasi ir gali būti valomi laikantis įprastų higienos praktikų. Dažnai protiniai dantys neturi vietos tinkamai augti ir sukelia problemų kitiems dantims. Rentgeno spinduliais ir burnos bei žandikaulio skenavimu odontologai gali numatyti problemas, susijusias su protiniais dantimis dar prieš jiems atsirandant

. Išdygę protiniai dantys gali augti įvairiais kampais, kartais horizontaliai ir sukelti daugybę rimtesnių problemų, tokių kaip:

  • Visiškai pasislėpęs žandikaulio viduje,. Sudužę protiniai dantys kartais gali sukelti patologijas, tokias kaip cistos ir navikai
  • Tik išeina iš dalies per dantenas, sukuria kanalą bakterijoms. Kadangi protinius dantis sunku pasiekti atliekant kasdienį valymą, iš dalies išdygęs protinis dantis leidžia daugintis bakterijoms, todėl padidėja dantenų ligų ar infekcijų tikimybė.
  • Minia šalia dantų. Jei protiniai dantys neturi pakankamai vietos, kai jie atsiranda, jie gali susigrūsti arba pažeisti kitus dantis.
  • Protinius dantis sunku išlaikyti švarius ir .

Pašalinus protinius dantis jaunesniame amžiuje, kol šaknys visiškai nesusiformuoja, lengviau atlikti operaciją ir atsigauti. Daugelis asmenų, kuriems pašalinti protiniai dantys, dar nepatiria neigiamo šalutinio protinių dantų poveikio ir juos šalina kaip prevencinę priemonę. Jei nuspręsite atidėti protinio danties šalinimą, turėtumėte apsilankyti pas odontologą, kai tik pradėsite jausti dantų pokyčius arba bet kurį iš šių simptomų:

  • Skausmas
  • Pakartotinė minkštųjų audinių infekcija už apatinio paskutinio danties
  • Dantenų liga
  • Platus dantų ėduonis

Pasitarkite su savo odontologu apie savo protinių dantų padėtį ir sveikatą ir kartu rasite jums tinkamiausią sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI