Herbsto aparatas

Herbsto aparatas

Galbūt pažįstate žmonių, kurie nešioja breketus ar dantų kapas- galbūt ir patys juos dėvėjote! – todėl, jei breketai ar kapos yra jūsų paauglio ateityje, turite šiek tiek idėjos, ko tikėtis ir kada tai vyks. Tačiau dažnai ortodontinės problemos reikalauja daugiau gydymo nei vien breketai gali suteikti. Kai netikslumai veikia ne tik dantis, bet ir žandikaulį, gydymas gali būti efektyvesnis, jei pradedamas anksčiau ir naudojant kitokį prietaisą – „funkcinį aparatą”. Jūsų vaiko kaulai vis dar sparčiai auga ir formuojasi, maždaug nuo aštuonerių iki keturiolikos metų amžiaus, funkciniai aparatai gali padėti nukreipti dantų judėjimą ir skatinti žandikaulio augimą bei vystymąsi. Vienas iš plačiausiai naudojamų šių prietaisų yra Herbsto aparatas.

Ką daro herbsto aparatas?

Yra kelių tipų sąkandžių anomalijos, arba blogi sąkandžiai. Viena iš dažnų sąlygų, vadinama II klasės sąkandžio anomalija, atsiranda, kai viršutinis žandikaulis ir dantys yra per toli į priekį nuo apatinio žandikaulio ir dantų. II klasės sąkandžio anomalijos požymiai gali būti viršutinių dantų išsikišimas (overjet) ir/arba mažas ar atsitraukęs apatinis žandikaulis. Šios sąkandžio anomalijos koregavimas dažnai pagerina veido simetriją, o tai gali būti labai svarbu vaiko pasitikėjimui savimi. Be to, II klasės sąkandžio anomalijos koregavimas taip pat skatina žandikaulio ir dantų sveikatą. Netinkamai išsidėstę dantys yra sunkiau valomi, todėl gali kilti dantų ėduonis ir dantenų ligos. Sąkandžio problemos gali sukelti nuolatinį žandikaulio skausmą ir dantų pažeidimus. Be to, su viršutinių dantų išsikišimu, vaiko viršutiniai dantys yra labiau pažeidžiami traumoms. Herbsto aparatas buvo sukurtas šios rūšies sąkandžio anomalijai gydyti. Jis judina apatinį žandikaulį ir dantis į priekį, kad sukurtų subalansuotą, sveiką šypseną.

Kaip veikia herbsto aparatas?

Herbsto aparatas yra tvirtinamas vietoje su nerūdijančio plieno juostelėmis arba vainikėliais, kurie pritvirtinami prie keturių galinių burnos dantų, dažnai prie pirmųjų krūminių dantų kiekvienoje viršutinio ir apatinio žandikaulio pusėje. Kiekvieno apatinio danties juostelė arba vainikėlis yra aprūpintas mažu strypeliu, kuris tęsiasi link burnos priekio. Kiekvienoje pusėje esanti rankena jungia viršutinių dantų juosteles arba vainikėlius su apatinių dantų strypelių priekine dalimi. Kiekviena rankena susideda iš strypo, kuris sklandžiai įsistato į vamzdelį. Strypo ir vamzdelio teleskopinė veiksena leidžia burnai natūraliai atsidaryti ir užsidaryti. Kai burna uždaryta, abiejų pusių rankenos teleskopiškai susitraukia, sudarydamos kompaktiškus cilindrus, kurie laiko žandikaulį priekyje. Kol vaiko kaulai vis dar auga, apatinio žandikaulio nauja priekinė padėtis gali skatinti tolesnį kaulų augimą ir persitvarkymą, kad būtų išlaikyta žandikaulio padėtis priekyje. Herbsto aparatas taip pat riboja viršutinio žandikaulio judėjimą į priekį. Rezultatas – nuolatinis, pastebimas viršutinių dantų ir žandikaulio bei apatinių dantų ir žandikaulio santykio pagerėjimas.

Ar sunku prižiūrėti Herbsto aparatą?

Herbst aparatas yra gana mažai priežiūros reikalaujantis, tačiau, kaip ir bet kuris ortodontinis prietaisas, jis turėtų būti tvarkomas atsargiai.

Svarbu stebėti vaiko mitybą – Klijūs, traškūs ir kramtomi maisto produktai gali pažeisti aparatą, todėl jų reikėtų vengti. Karameles palikite šventei po gydymo!

Kruopštus valymas – Aplink aparatą reikia kruopščiai valyti, nes bakterijų ir apnašų kaupimasis gali sukelti blogą burnos kvapą, dantenų ligas ir dantų ėduonį. Vandens dantų siūlas gali padėti pasiekti ir išvalyti sunkiai prieinamas vietas, jei šepetėlis nėra pakankamai efektyvus.

Sugedusio herbsto aparato taisymas – Jei Herbsto aparatas yra pažeistas, kai kuriuos smulkius taisymus gali būti galima atlikti namuose, gavus nurodymus iš gydymo komandos. Tačiau, jei atsilaisvina juostelė arba vainikėlis, ar kyla problema, kurios nesate susipažinę, nedelsdami skambinkite savo odontologui

Vengti rizikingų įpročių – Norint išvengti smulkių (ar didelių) taisymų, reikėtų griežtai vengti aparato liesti pirštais ar liežuviu, kramtyti pieštukus ar rašiklius, kramtyti ledą ar kitus rizikingus įpročius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *