Gilus sąkandis kas tai?

Gilus sąkandis kas tai?

Gilus sąkandis yra sąkandžio tipo problemos būklė, kuri susijusi su tuo, kaip viršutiniai ir apatiniai priekiniai dantys susilygina. Jei uždarant žandikaulį jūsų viršutiniai priekiniai dantys per daug nusileidžia per apatinius priekinius dantis, tai laikoma dantų išlyginimo sutrikimu. Kai apatiniai priekiniai dantys matosi kelis milimetrus ar daugiau, tai yra normalu, tačiau jei viršutiniai dantys uždengia apatinius dantis daugiau nei 4 mm, tai gali būti laikoma giliu sąkandžiu.

Reikėtų ieškoti gydymo dėl gilaus sąkandžio, nes jis gali sukelti didesnes burnos sveikatos problemas, tokias kaip opos ant gomurio ir nusidėvėję dantys. Yra daugybė gydymo būdų, kaip ištaisyti gilų sąkandį.

Gilus sąkandis: priežastys ir gydymas

Kas sukelia gilų sąkandį?

Gilus sąkandis gali išsivystyti dėl kelių priežasčių, įskaitant vieną ar kelias iš šių:

 • Genetika
 • Trūkstami dantys
 • Žandikaulio trauma
 • Mažas žandikaulis
 • Stiprus sąkandis, išsivystęs dėl dantų griežimo ar žandikaulio spaudimo
 • Nepakankamai vietos burnoje nuolatiniams dantims

Gilus sąkandis gali atsirasti bet kam, nuo mažų vaikų iki suaugusiųjų. Gilūs sąkandžiai paveikia 15-20% amerikiečių. Amerikos ortodontų asociacija teigia, kad 1 iš 4 žmonių, siekiančių ortodontinio gydymo, yra suaugęs.

Kaip gydomas gilus sąkandis?

Yra keli būdai gydyti gilų sąkandį. Tikėtina, kad apsilankysite pas ortodontą ar odontologą, kad aptartumėte gydymo galimybes dėl savo būklės. Kiekvienas gilus sąkandžio atvejis turi būti vertinamas individualiai. Gydymo metu gali tekti spręsti ir kitas su giliu sąkandžiu susijusias problemas. Jūsų amžius taip pat gali paveikti gydymo planą.

Dantų šalinimas

Gydytojas gali rekomenduoti pašalinti tam tikrus dantis, kad padėtų išlyginti sąkandį. Tai gali apimti dantų pašalinimą burnos gale. Vaikams, kurie gauna gydymą dėl gilaus sąkandžio, gali būti pašalinti pieniniai ar nuolatiniai dantys, siekiant padėti su išlyginimu.

Odontologiniai įtaisai

Yra daug odontologinių įtaisų, kurie gali padėti ištaisyti gilų sąkandį.

 • Breketai yra ant dantų pritvirtinti laikikliai, sujungti vielomis, kurias gydytojas laikui bėgant įtempia.
 • Kapų laikikliai yra nuimami įtaisai, pagaminti iš vielų ir plastiko, kuriuos galite išimti, jei reikia, tačiau tikriausiai turite juos dėvėti didžiąją dienos dalį.
 • Skaidrūs laineriai yra skaidrūs padėklai, kurie laikui bėgant išlygina jūsų dantis. Jie yra alternatyva breketams.

Kai kurie odontologiniai įtaisai yra gaminami iš anksto, o kiti yra specialiai pagaminti, kad tiktų jūsų burnai. Viename 2019 m. tyrime teigiama, kad iš anksto pagaminti įtaisai gali sumažinti sąkandį, tačiau jie yra mažiau efektyvūs nei specialiai pagaminti ir nėra taip dažnai naudojami.

Gali tekti dėvėti odontologinį įtaisą kelis mėnesius ar metus, kad ištaisytumėte gilų sąkandį ir kitas ortodontines problemas.

Dantų taisymas

Gydytojas gali nuspręsti, kad galinių dantų taisymas pagerins gilų sąkandį. Tai gali apimti implantų pridėjimą arba nusidėvėjusių dantų atkūrimą su bonding’u, siekiant pagerinti dantų išlyginimą.

Chirurgija

Gydytojas gali rekomenduoti žandikaulio operaciją, kad ištaisytų gilų sąkandį, jei jį sukelia kaulai. Chirurgija gali būti tinkamesnė vyresniems paaugliams ar suaugusiems, kurie jau nebeauga. Visa gydymo procedūra gali apimti breketų ar kitų odontologinių įtaisų dėvėjimą prieš ir po chirurginės procedūros. Chirurgija gali apimti ligoninės buvimą, bendrąją anesteziją ir kelias savaites atsigavimo.

Gilus sąkandis: galimos komplikacijos

Ištaisydamas gilų sąkandį, galite išvengti komplikacijų, kurios gali kilti dėl šios būklės. Daugelis žmonių siekia ištaisyti gilų sąkandį dėl estetinių priežasčių, tačiau yra ir kitų priežasčių jį gydyti.

Komplikacijos dėl negydomo gilaus sąkandžio apima:

 • Nusidėvėjusius apatinius dantis, kurie gali pažeisti danties struktūrą ir reikalauti odontologinių intervencijų
 • Opos ar žaizdos, kurios susidaro ant gomurio
 • Kreivi arba susigrūdę dantys, kurių negalima ištaisyti, kol gilus sąkandis nėra gydomas
 • Temporomandibulinio sąnario sutrikimo (TMJ) vystymasis
 • Problemų valgant ar geriant
 • Dantenų ligos

Gydant gilų sąkandį, padėsite išvengti šių komplikacijų, taip pat pašalinsite bet kokias estetines problemas, kurios gali lydėti šią būklę.

Atidėliojant gydymą arba nesilaikant visų gydymo plano aspektų, pvz., nutraukiant burnos įtaiso naudojimą anksčiau nei nustatyta gydytojo, būklė gali pablogėti. Dėl to gali prireikti invazinio ir brangesnio gydymo vėliau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI