FENILPROPANOLAMINAS

FENILPROPANOLAMINAS

Fenilpropanolaminas yra vaistas, mažinantis nosies užgulimą dėl kosulio peršalimo metu ( peršalimas ), alergija arba sinusitas. Šis vaistas skirtas tik palengvinti nosies užgulimo simptomus, o ne į išgydyti ligą, kuri yra priežastis.

Fenilpropanolaminas susiaurina kraujagysles, kad sumažintų nosies patinimą, kad pacientai galėtų lengviau kvėpuoti.

Prekių ženklai: Dekolgenas, Dekstrozinas, Alpara, Intunal, Ultraflu, Flutamol, Procold Flu, Sanaflu, Nalgestanas.

Apie Fenilpropanolaminas

Grupė Dekongestantai
Kategorija Nereceptiniai ir receptiniai vaistai
Pranašumai Palengvina nosies užgulimo simptomus
Vartoja Suaugusieji ir vaikai
Figūra Tabletės, kapsulės, skysti vaistai, vartojami per burną.
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Žindančioms motinoms šio vaisto vartoti nerekomenduojama, nes jis gali pakenkti kūdikiui.

Įspėjimas :

  • Šis vaistas gali sukelti smegenų kraujavimą (hemoraginį insultą). Todėl prieš pradėdami vartoti šį vaistą turėtumėte pasitarti su gydytoju.
  • Šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Stenkitės neužsiimti veikla, kuriai reikia didelio budrumo, pvz., vairavimo ar variklio užvedimo.
  • Prieš vartodami šį vaistą, pasitarkite su gydytoju, jei sergate hipertenzija, cukriniu diabetu, glaukoma, širdies liga, kepenų liga, inkstų liga, padidėjusiu prostatos liauka, sunku šlapintis ar turite skydliaukės problemų.
  • Jei pavartoję šio vaisto perdozavote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Fenilpropanolaminas dozę

Ši fenilpropanolamino dozė vaikams ir suaugusiems gydant nosies užgulimą:

Suaugusieji ir vaikai > 12 metų

25 mg kas 4 valandas, didžiausia dozė – 150 mg per parą.

Vaikai amžiaus 2-12 metų

  • 2-6 metų vaikai: 6,25 mg kas 4 valandas, didžiausia dozė 37,5 mg per parą.

  • 6-12 metų vaikai: 12,5 mg kas 4 valandas, didžiausia dozė 75 mg per parą.

Paimkite fenilpropanolaminą Teisingai

Naudokite fenilpropanolaminą pagal gydytojo nurodymus arba informaciją, nurodytą ant pakuotės. Pacientams, kuriems yra skrandžio sutrikimų, šį vaistą galima vartoti kartu su maistu arba pienu.

Nevartokite daugiau nei rekomenduojama dozė. Vartojant per dideles dozes, gali padidėti šio vaisto šalutinis poveikis. Jei dozę praleidote, išgerkite vaistą, kai tik prisiminsite. Bet jei kitos dozės laikas yra arti, nekreipkite dėmesio į praleistą dozę ir nedidinkite dozės dvigubai.

Vartodami šį vaistą negerkite alkoholinių gėrimų ir apribokite kofeino kiekį, kad išvengtumėte kraujospūdžio padidėjimo. Nevartokite šio vaisto ilgiau nei 7 dienas. Kreipkitės į gydytoją, jei simptomai nepraėjo po 1 savaitės.

Pasitarkite su gydytoju, jei fenilpropanolaminą vartojote ilgiau nei savaitę, nes nedelsiant nutraukus šį vaistą, gali pasireikšti vaisto nutraukimo reakcija. Gydytojai gali palaipsniui mažinti vaisto dozę, kad išvengtų šių reakcijų.

Sąveika su Fenilpropanolaminas ir Kiti vaistai

Fenilpropanolamino vartojimas kartu su vaistais indometacinas ir bromokriptinas gali padidinti kraujospūdį, o tai gali būti mirtina.

Atpažinkite šalutinį poveikį ir pavojus Fenilpropanolaminas

Vartojant fenilpropanolaminą gali pasireikšti keli šalutiniai poveikiai, įskaitant:

  • Galvos skausmas.
  • Pykinimas ir vėmimas
  • Prakaitavimas
  • Neramūs

Be šių šalutinių poveikių, yra keletas rimtų šalutinių poveikių, dėl kurių reikia nedelsiant gydyti. Šis sunkus šalutinis poveikis yra alerginės reakcijos, haliucinacijos, širdies plakimas ir traukuliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI