Dekolgenas

Dekolgenas

Dekolgenas yra naudingas suaugusiųjų ir vaikų gripo simptomams palengvinti. Decolgen produktai yra prieinami Decolgen tabletės ir Decolgen FX variantai.

Kiekvienoje Decolgen tabletėje yra 300 mg veikliosios medžiagos paracetamolio, 12,5 mg fenilpropanolamino ir 1 mg chlorfeniramino maleato. Nors Decolgen FX tabletėje yra 500 mg paracetamolio, 30 mg pseudoefedrino hidrochlorido ir 2 mg chlorfeniramino maleato.

Paracetamolio, chlorfeniramino maleato, pseudoefedrino hidrochlorido ir fenilpropanolamino veiklioji medžiaga palengvina gripo simptomus, tokius kaip galvos skausmas, karščiavimas, čiaudulys ir nosies užgulimas.

Kas yra Dekolgenas?

Veikliosios medžiagos Paracetamolis, chlorfeniramino maleatas, fenilpropanolaminas, pseudoefedrino hidrochloridas.
Grupė Peršalimo malšintuvas
Kategorija Nemokamas vaistas
Pranašumai Palengvina gripo simptomus
Naudojama Suaugusieji ir 6-12 metų vaikai
Dekolgenas nėščioms ir maitinančioms motinoms C kategorija: Tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiama nauda viršija riziką vaisiui. Dekolgenas gali būti absorbuojamas į motinos pieną. Jeigu žindote kūdikį, nevartokite šio vaisto nepasitarę su gydytoju
Vaisto forma Tablėtė

Įspėjimai prieš vartojant Decolgen:

 • Dekolgeno neturėtų vartoti žmonės, kurie yra alergiški šio vaisto sudedamosioms dalims, žmonės, turintys aukštą kraujospūdį, ir pacientai, vartojantys antidepresantus, MAOI.
 • Prieš pradėdami vartoti Decolgen, pasakykite gydytojui, jei sirgote kvėpavimo sutrikimais, glaukoma, širdies liga, traukuliais, virškinimo sutrikimais, hipertiroidizmu ir šlapinimosi sutrikimais.
 • Vartodami Decolgen negerkite alkoholinių gėrimų, nes tai gali padidinti kepenų pažeidimo riziką.
 • Prieš pradėdami vartoti Decolgen, pasakykite gydytojui, jei sirgote kepenų liga ir esate priklausomas nuo alkoholio.
 • Būkite atsargūs vartodami Decolgen, jei sergate cukriniu diabetu, turite antsvorio ar fenilketonurija.
 • Prieš atlikdami medicininę apžiūrą, pasakykite gydytojui, jei vartojate Decolgen, nes šis vaistas gali turėti įtakos tyrimo rezultatams.
 • Dekolgenas gali sukelti mieguistumą. Išgėrę Decolgen venkite veiklos, kuriai reikia būti budriems, pvz., vairavimo ar sunkios įrangos valdymo.
 • Prieš skirdami Decolgen pagyvenusiems žmonėms ir vaikams, pasitarkite su gydytoju, nes jie gali būti jautresni šio vaisto šalutiniam poveikiui.
 • Nustokite vartoti Decolgen, jei atsiranda galvos svaigimas, nemiga ir širdies plakimas.
 • Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei po 3 dienų Decolgen vartojimo simptomai vis tiek nepagerėjo.

Dozavimas ir naudojimo taisyklės Decolgen

Ši Decolgen dozė suaugusiųjų ir vaikų peršalimo simptomams palengvinti:

 • Suaugusiesiems: 1 tabletė 3-4 kartus per dieną.
 • 6-12 metų vaikams: ½ tabletės 3-4 kartus per dieną arba pagal gydytojo nurodymus.

Dekolgeno sąveika su kitais vaistais

Decolgen vartojimas kartu su kitais vaistais gali sukelti nepageidaujamą sąveiką. Vartodami Decolgen nenaudokite kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio, nes tai gali sukelti paracetamolio perdozavimą.

Vartodami Decolgen nevartokite alkoholinių gėrimų, nes tai gali padidinti chlorfeniramino šalutinį poveikį, taip pat kepenų pažeidimo riziką.

Kaip teisingai vartoti Decolgen

Prieš pradėdami vartoti Decolgen, būtinai perskaitykite instrukcijas ant pakuotės. Dekolgeno dozė priklauso nuo paciento amžiaus, būklės ir reakcijos į vaistą. Šį vaistą galima vartoti valgio metu arba nevalgius.

Decolgen galima vartoti tik tol, kol išnyks gripo simptomai. Nedidinkite Decolgen dozės ar vartojimo laiko nepasitarę su gydytoju.

Dekolgeno šalutinis poveikis ir pavojai

Be naudos, paracetamolio, chlorfeniramino maleato, pseudoefedrino hidrochlorido ir fenilpropanolamino kiekis Decolgen taip pat gali sukelti daugybę šalutinių poveikių, įskaitant:

 • Sunku užmigti
 • Vidurių užkietėjimas
 • Pykinimas ir vėmimas
 • Pilvo skausmas
 • Galvos skausmas

Nustokite vartoti Decolgen ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia alergijos vaistams simptomai, tokie kaip odos išbėrimas ir niežulys, arba kiti simptomai, tokie kaip drebulys, sunkumas šlapintis, dusulys ir širdies plakimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI