AKTUALINIS BETAMETASONAS

AKTUALINIS BETAMETASONAS

Vietinis betametazonas yra vietinis kortikosteroidinis vaistas, kuris gali būti naudojamas alerginėms reakcijoms gydyti arba odos uždegimui mažinti dėl daugelio būklių, tokių kaip egzema ir dermatitas. Vietinis betametazonas veikia suaktyvindamas natūralius junginius, kurie yra naudingi uždegimo simptomams, pasireiškiantiems patinimu ir paraudimu, palengvinti.

Paprastai vietinis betametazonas yra trumpalaikis ne per plataus odos ligų, tokių kaip galvos oda, delnai ar pėdos, gydymas. Vartojant ilgą laiką, padidės šalutinio poveikio rizika.

Be to, kad tai yra vienas produktas, jis taip pat yra vietinis betametazonas, derinamas su kitais ingredientais, tokiais kaip antibiotikai, priešgrybeliniai vaistai ar salicilo rūgštis. Salicilo rūgštis padeda kortikosteroidams pasisavinti odą.

Vietinis betametazonas yra tepalų, kremų, losjonų, purškalų ar gelių pavidalu. Tačiau labiausiai paplitusi vaisto forma, kurią galima įsigyti Indonezijoje, yra grietinėlė.

Prekių ženklai: Betopic, Betametazono valeratas, Biocort, Diprosta, Metaskin-N, Nisagon

Apie vietinį betametazoną

Grupė Vietiniai kortikosteroidai
Kategorija Receptiniai vaistai
Pranašumai Alerginių reakcijų ir odos uždegimų įveikimas
Naudojama 12 metų ir vyresni
Nėštumo ir maitinimo krūtimi kategorijos C kategorija: tyrimai su gyvūnais parodė šalutinį poveikį vaisiui, tačiau kontroliuojamų tyrimų su nėščiosiomis nėra. Vaistas turėtų būti vartojamas tik tuo atveju, jei laukiamos naudos dydis viršija riziką vaisiui. Iki šiol vietinis betametazonas dar nežinomas, ar jis gali patekti į motinos pieną, ar ne. Žindančioms motinoms, prieš vartojant šį vaistą, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Vaisto forma Kremas

Įspėjimas:

  • Būkite atsargūs vartodami vietinį betametazoną, jei sergate cukriniu diabetu, imuninės sistemos sutrikimais, bloga kraujotaka, inkstų, kepenų ligomis, odos infekcijomis, gana plačiai paplitusia psoriaze, rožine ar spuogais.
  • Vaikams iki 12 metų šio vaisto vartoti nerekomenduojama.
  • Ilgalaikis ir per didelis vietinio betametazono vartojimas gali padidinti antinksčių sutrikimų riziką, ypač vaikams.
  • Vietinis Betametazonas skirtas naudoti tik ant odos, patekus į akis, nosį, burną ar pažeistą odą, nedelsiant nuplauti vandeniu.
  • Praneškite savo gydytojui, jei vartojate kitus vaistus, įskaitant papildus ir vaistažoles.
  • Prieš atlikdami operaciją, įskaitant dantų chirurgiją, pasakykite gydytojui, jei vartojate vietinį betametazoną.
  • Jei pasireiškia alerginė reakcija arba perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Vietinis betametazono dozavimas

Vietinio vartojimo betametazono dozė labai priklauso nuo odos vietos ir ploto, dažniausiai iki vieno smiliaus galiuko segmento, 1-2 kartus per dieną. Vidutinė vartojimo trukmė yra 7-14 dienų iki simptomų atsiradimo.

Tinkamas vietinio betametazono vartojimas

Būtinai perskaitykite instrukcijas ant vaisto pakuotės ir laikykitės gydytojo nurodymų dėl vietinio betametazono vartojimo. Nedidinkite ir nemažinkite dozių be gydytojo leidimo. Nenaudokite šio vaisto ant veido, pažastų ar kirkšnių, nebent tai rekomendavo gydytojas.

Prieš vartodami vietinį betametazoną, nusiplaukite ir nusiplaukite rankas. Nuvalykite ir nusausinkite uždegiminę odos vietą. Užtepkite vietinį betametazoną ant vietos ir švelniai patrinkite. Neuždenkite tvarsčiu, audeklu ar užvalkalu, nebent gydytojas to pasiūlytų.

Užtepus vaisto, kruopščiai nusiplaukite rankas. Venkite vietinio betametazono tepimo aplink akis, nosį ir burną. Jei vaistas pateko į šias vietas, nuplaukite dideliu kiekiu vandens.

Nenaudokite vietinio betametazono užkrėstoms odos vietoms. Vietinis betametazonas turėtų būti tepamas tik ant užkrėstos odos, jei jis vartojamas kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra antibiotikų ar priešgrybelinių vaistų. Pasitarkite su savo gydytoju apie vietinio betametazono vartojimą užkrėstai odai.

Jei norite naudoti odos drėkiklį, turėtumėte jį naudoti prieš tepdami vietinį betametazoną. Panaudoję odos drėkiklį, palaukite apie 10-15 minučių, kol drėkinamoji priemonė įsigers į odą. Įsitikinkite, kad oda nėra lygi, kai betametazoną tepate ant uždegimo pažeistos odos.

Pamiršus pavartoti šio vaisto, patartina tai padaryti iš karto, kai tik prisiminsite, jei pertrauka nuo kito vartojimo grafiko nėra per arti. Jei jis artimas, nekreipkite dėmesio į tai ir nedvigubinkite dozės.

Laikykite vaistą vėsioje, sausoje vietoje ir venkite tiesioginių saulės spindulių. Saugoti nuo vaikų.

Atpažinkite vietinio betametazono šalutinį poveikį ir pavojus

Žmonės reaguoja į skirtingus vaistus. Vietinis betametazonas gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, odos sudirginimą, sausą odą, paraudimą, niežėjimą ir karštį. Nustokite vartoti vaistą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei šalutinis poveikis nepraeina arba net atsiranda patinimas, bėrimai ir gumbai, kuriuos lydi pūliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI