6 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant Pilateso užsiėmimus

6 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant Pilateso užsiėmimus

Kartais kūno rengybos rutina pradeda jaustis nuobodi ir pavargstate nuo įprasto treniruočių ciklo, kurį nusistatote sau, o tai rodo, kad jums reikia į ją įgauti naujų dalykų. Gerai žinoma, kad fitneso pasaulį sudaro ne tik treniruoklių salė ir svoriai, o yra daugybė treniruočių ir technikų, padedančių mūsų kūnui būti sveikam ir išplėštam bei apskritai stipresniam. Jei kada nors žiūrėjote Zumbos ar Pilateso užsiėmimus, tikriausiai pastebėjote, kaip smagiai treniruojasi šie žmonės. Tai tiesa, nes ne tik labai smagiai deginate tas užsispyrusias kalorijas, bet ir pagerinate nuotaiką. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte žinoti apie Pilatesą prieš nuspręsdami jį išbandyti.

Kas yra Pilatesas?

Prieš suskirstydami temą, čia yra tik nedidelis Pilateso ir jo pagrindų aprašymas. Iš esmės Pilatesas yra mažai veikianti mankšta, kurios tikslas – sustiprinti raumenis, pagerinti laikysenos išlyginimą, lankstumą ir kūno pusiausvyrą. Įprasta Pilateso treniruotė trunka nuo 45 minučių iki valandos ir gali būti atliekama su įranga arba be jos. Iš principo Pilatesas yra sutelktas į lėtus, tikslius judesius ir kvėpavimo kontrolę, kuri turi teigiamą poveikį šerdies ir kai kurioms kitoms kūno sritims. Kai sakome šerdį, tai reiškia ne tik pilvo raumenis, bet ir visą liemenį, įskaitant klubus, vidinę ir išorinę šlaunų dalį bei nugarą.

Įranga

Kaip jau buvo minėta, Pilateso treniruotę galima atlikti su bet kokia įranga arba be jos, kuri veda prie pagrindinio pilateso skirstymo – matinio pilateso ir reformerinio pilateso. Mat Pilatesas atliekamas ant kilimėlio, kuris yra šiek tiek storesnis nei įprastas jogos kilimėlis, su minkštomis pagalvėlėmis tose vietose, kurios atlaiko didžiausią spaudimą. Kitas tipas, Pilateso reformatorius, atliekamas mašina, vadinama reformatoriumi. „Pilates reformer“ yra stumdoma platforma su stacionaria pėdų juosta, skriemuliais ir spyruoklėmis. Abiejų šių pilateso tipų tikslas yra sutelkti pilateso treniruotes į kontrolės stiprinimą, o ne į begalinį pakartojimų skaičių. Iš esmės Pilateso treniruotės yra orientuotos į atskirtas raumenų grupes, dirbančias prieš juostų pasipriešinimą ir naudojant tik kūno svorį. Galutinis tikslas yra sinchronizuoti jūsų veiksmus ir kvėpavimą ir taip maksimaliai kontroliuoti savo kūną, treniruojant tikslines raumenų grupes ir ugdant ne tik pagrindinę, bet ir žarnyno jėgą.

Pradedančiųjų klasės

Pradedantiesiems kiekvienoje klasėje bus atliekami tie patys pratimai. Šie pratimai yra „The Hundred“ – pratimai, skirti pagrindinei ir kvėpavimo kontrolei; Ritimo pratimas nukreiptas į nugarą ir stuburą, kartu stiprindamas pilvą; Kojų apskritimai yra atsakingi už klubų judesius ir yra pagrindiniai stabilizatoriai; ridenimasis kaip kamuoliukas masažuoja stuburą ir nugaros raumenis; 5 serija – tai pratimų grupė, stiprinanti pilvo ir nugaros raumenis.

6 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš pradedant Pilateso užsiėmimus

Tinkami drabužiai

Tinkami drabužiai tikrai leis jaustis patogiau. Nors treniruodamasis mieliau dėvėsite aptemptus drabužius, pilateso užsiėmimuose geriau dėvėkite kažką labiau priglundančio, kad instruktorius matytų visus jūsų judesius. Kalbant apie avalynę, kiekviena studija turi savo protokolą ir pratimus galite atlikti basomis kojomis arba mūvėdami kojines.

Traumos

Pilateso užsiėmimų metu galite patirti traumų ir tai dažniausiai dėl to, kad per daug prisiverčiate. Pilateso treniruočių metu skausmas ir vidutinio sunkumo raumenų skausmas yra normalus reiškinys, tačiau bet koks stiprus skausmas reiškia, kad raumenims atsigauti reikia poros dienų. Trumpiausias kelias į produktyvų raumenų atsigavimą yra baltyminė dieta ir aktyvus atsigavimas, kuris gali būti, pavyzdžiui, ilgas pasivaikščiojimas.

Internetiniai pilateso užsiėmimai

Pilateso treniruotes galite atlikti savo namų atmosferoje. Internete yra daugybė pamokų, kurios suteikia jums nuoseklų įvadą ir padės pereiti visus Pilateso etapus. Be to, yra keletas programų, kurios leidžia prenumeruoti mėnesines programas ir gali kainuoti nuo 10 iki 20 USD per mėnesį.

Pilatesas turėtų būti subalansuotos treniruotės dalis

Jums gali kilti pagunda leistis į pilatesą kiekvieną dieną, nors tai nerekomenduojama. Jau kitą dieną pajusite, kaip skauda raumenis, o tai rodo atsigavimo laiką, todėl taip pat neturėtumėte atsižvelgti į savo pagrindinę treniruotę, nesvarbu, ar tai būtų svarmenų kilnojimas, ar kryžminės treniruotės. Tikriausiai įsimylėsite pilatesą, tačiau gerai subalansuoti jį su pagrindine rutina yra būtina, kitaip tai bus gana sunku.

Dėl vietų, į kurias jis skirtas, ir kitų aspektų, kurie nėra taip akcentuojami kitose kūno rengybos programose, pilatesas yra viena populiariausių treniruočių. Pilatesas yra susijęs su kontrole, ir tai turės didelį poveikį jūsų fizinei ir dvasinei gerovei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

JUMS TAIP PAT GALI PATIKTI